Κύπελλο ΕΠΣΑ: Ποιες ομάδες του Βόρειου Τομέα Αθηνών συνεχίζουν στον θεσμό
apollonhalandriou.gr
Print Friendly, PDF & Email
Αθλητισμός

Κύπελλο ΕΠΣΑ: Ποιες ομάδες του Βόρειου Τομέα Αθηνών συνεχίζουν στον θεσμό

Ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις της 1η αγωνιστικής της 3ης φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Από τις 16 ομάδες του Βορείου Τομέα Αθηνών που έλαβαν μέρος σε αυτήν το «εισιτήριο» της πρόκρισης πήραν οι 7 και συγκεκριμένα: Ο Πανερυθραϊκός, που νίκησε στο γήπεδο της Ν. Ερυθραίας τον Άτλαντα Κυψέλης με 2-0, το Ηράκλειο, που κέρδισε στο γήπεδο Τραχώνων του Αλίμου τη Θύελλα Αγ. Δημητρίου, τα Μελίσσια που επικράτησαν στο γήπεδο της Κυψέλης, στην παράταση, της Αθηναΐδας με 2-1, η Ν. Ιωνία που νίκησε την Ελευθερούπολη με 2-1, Αγία Παρασκευή που συνέτριψε στο Π. Φάληρο την Κοψαχείλα, η Λυκόβρυση που επιβλήθηκε των Βριλησσίων με 2-1 και ο Απόλλων Χαλανδρίου που επικράτησε εντός έδρας του Παπάγου με 2-0.

Αντιθέτως, τη διοργάνωση αποχαιρέτισαν η Ελευθερούπολη, που έχασε από τη «γειτόνισσα» Ν. Ιωνία, ο Χολαργός που ηττήθηκε από την Αργυρούπολη με 3-0, ο Νεοπεντελικός που έχασε από τον Πανιώνιο Ερασ. με 2-0, ο Ατρόμητος Μεταμόρφωσης, που ηττήθηκε από τον Άγ. Δημήτριο με 3-0, το Χαλάνδρι που δεν τα κατάφερε απέναντι στο Περιστέρι (2-1), ο Κένταυρος Βριλησσίων που έχασε στα πέναλτι (7-8) από την Κηπούπολη (κανονικός αγώνας 1-1), τα Βριλήσσια και ο Παπάγος που έχασαν στα τοπικά «ντέρμπι» των Βορείων και ο Άρης Χολαργού που έχασε από την Τερψιθέα με 6-2.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της 3ης φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΑ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ

ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ

Τετάρτη

23/09/20

2-0

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ

ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄

Τετάρτη

23/09/20

3-0

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (ΓΡ.ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ)

Τετάρτη

23/09/20

2-1

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ

ΒΥΡΩΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ

Τετάρτη

23/09/20

3-1

ΙΕΡΑΠΟΛΗ – ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ

ΑΙΓΑΛΕΩ (ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ)

Τετάρτη

23/09/20

1-2 παρ.

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΑΣ.

ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

Τετάρτη

23/09/20

0-2

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄

Τετάρτη

23/09/20

3-0

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ)

Τετάρτη

23/09/20

1-4

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ Α΄

Τετάρτη

23/09/20

0-2

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄

Τετάρτη

23/09/20

6-0

ΑΘΗΝΑΪΔΑ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ

ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ)

Τετάρτη

23/09/20

1-2 παρ.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Τετάρτη

23/09/20

1-2

ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ.

Τετάρτη

23/09/20

0-3

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ

ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ

Τετάρτη

23/09/20

1-1 (πεν: 7-8)

ΣΟΥΡΜΕΝΑ – ΑΟ ΙΛΙΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

Τετάρτη

23/09/20

3-1

ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ – ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ)

Τετάρτη

23/09/20

1-0

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ

ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Τετάρτη

23/09/20

3-0

ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΥΜΗΤΤΟΣ

ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ Α΄

Τετάρτη

30/09/20

4-1

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (ΓΡ.ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ)

Τετάρτη

30/09/20

2-1

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ

ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

Τετάρτη

30/09/20

2-1

ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ – ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ)

Τετάρτη

30/09/20

0-6

ΧΑΪΔΑΡΙ – ΒΥΡΩΝ

ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ)

Τετάρτη

30/09/20

1-1 (πεν: 3-4)

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΙΑΣΩΝ

ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Τετάρτη

30/09/20

4-0

ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ)

Τετάρτη

30/09/20

7-8

ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ

ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (Μ.ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ)

Τετάρτη

30/09/20

3-1

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ

ΡΟΥΦ

Τετάρτη

30/09/20

1-1 (πεν: 4-5)

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

ΠΕΥΚΗΣ

Τετάρτη

30/09/20

2-1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΠΑΓΟΣ

ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Τετάρτη

30/09/20

2-0

ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ

Τετάρτη

30/09/20

6-2

ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ

ΗΦΑΙΣΤΟΥ

Τετάρτη

30/09/20

0-1

Πηγή πίνακα: ΕΠΣΑ

Σχετικά άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Υποχρεωτικά πεδία *

Enypografa.gr © 2014 - 2020
Powered by Wisenet