Σημαντική εκτός έδρας νίκη του ΑΟΚ Χαλανδρίου επί του Ηλυσιακού

Σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του Ηλυσιακού, με σκορ 61-69, πέτυχε ο ΑΟΚ Χαλάνδρι στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών, που τον φέρνει πλέον στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 26 βαθμούς.

Οι Χαλανδραίοι μπήκαν από την αρχή μπροστά στο παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο προηγούνταν με 12 πόντους διαφορά (12-24), αλλά στο τέλος του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πλησίασαν στο 29-32, ενώ στην τρίτη περίοδο «προσπέρασαν»  με 1 πόντο, αλλά για μόλις μία επίθεση. Οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν, έβγαλαν αγωνιστικότητα και έφθασαν στην τελική νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα 13 Μαρτίου 2017) το συγκρότημα των Γιαννάκη – Γιαννακάκη θα υποδεχθεί στο «Ν. Πέρκιζας» το Κουκάκι.

Διαιτητές: Τσαχάκης, Αυγερινός, Μακρής

Δεκάλεπτα: 12-24, 29-32, 41-50, 61-69.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Παπακωνσταντίνου 3, Αρβανίτης 8 (1), Βαρσάμος 10 (1), Χούμας 2, Mελεούνης 9, Αντωνόπουλος 14 (4), Σουρβατζής, Φράγκος, Τρίχας 2, Τσιαμπάς, Τσούπρος 3, Ζευκιλής 10 (1).

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Γιαννάκης, Γιαννακάκης): Αθανασιάδης 15 (1), Βαλληνδράς 9, Φρίμας 11 (3), Κονδύλης 8 (2), Λουγιάκης 3, Δημητριάδης 5, Αχής 8 (2), Ζουμής, Μορφονιός 6, Αμπελάς, Ασπρούλιας 4, Νικολόπουλος.