Οι Νέοι Άνδρες του Νηρέα στη Β΄ Προκριματική Φάση του πρωταθλήματος
Print Friendly, PDF & Email
Αθλητισμός

Οι Νέοι Άνδρες του Νηρέα στη Β΄ Προκριματική Φάση του πρωταθλήματος

Πρόκριση για την ομάδα Νέων Ανδρών του Α.Ο. Νηρέα Χαλανδρίου στην Β’ Προκριματική Φάση (22-24 Απριλίου) του Πρωταθλήματος Νέων Ανδρών.

Στην τρίτη θέση του Γ’ Ομίλου τερμάτισε η ομάδα του Νηρέα στην Α’ Προκριματική Φάση του Πρωταθλήματος Νέων Ανδρών που διεξήχθη στις 22, 23 και 24 Ιανουαρίου 2016 στο Παπαστράτειο κολυμβητήριο, αλλά και στο κολυμβητήριο Πετρούπολης.

Η ομάδα του Νηρέα Χαλανδρίου κληρώθηκε σε ιδιαίτερα απαιτητικό όμιλο και αντιμετώπισε στην πρώτη αυτή φάση τις ομάδες Βουλιαγμένη, Πετρούπολη, Εθνικό και Ολυμπιακό σε ισάριθμα παιχνίδια (Ο Υδραϊκός δεν παρευρέθηκε στους αγώνες).

Οι πρώτοι αυτοί αγώνες του πρωταθλήματος έδειξαν τη δυναμική της ομάδας του προπονητή Παναγιώτη Τρούλου και τον στόχο της ομάδας να ανταγωνιστεί τις «παραδοσιακά δυνατές» ομάδες στα πρωταθλήματα κατηγοριών και να διεκδικήσει την καλύτερη δυνατή θέση.

 Οι αθλητές του Νηρέα Χαλανδρίου που συμμετείχαν στους αγώνες είναι οι εξής:

  1. ΚΡΟΚΙΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  2. ΚΑΝΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
  3. ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ
  4. ΤΡΑΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
  5. ΑΝΔΡΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ
  6. ΒΛΑΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  7. ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ
  8. ΠΑΠΠΑΣ Α. ΚΩΝ/ΝΟΣ
  9. ΠΑΠΠΑΣ Δ. ΚΩΝ/ΝΟΣ
  10. ΤΣΑΧΟΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  11. ΤΣΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  12. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  13. ΖΩΧΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  14. ΚΑΡΟΥΖΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
  15. ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
  16. ΠΑΠΠΑΣ Α. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  17. ΤΑΠΙΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
  18.  ΠΑΠΠΑΣ Δ. ΞΕΝΟΦΩΝ
  19. ΜΠΟΥΓΑΤΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων για την ομάδα μας και τα επιμέρους σκορ διαμορφώθηκαν ως εξής:

Παρασκευή 22/1/2016

1η Αγωνιστική: 19:00 Βουλιαγμένη – Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου (Παπαστράτειο Κολυμβητήριο) 10-0

Σάββατο 23/1/2016

 2η Αγωνιστική: 11:15 Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου – Πετρούπολη (Παπαστράτειο Κολυμβητήριο) 15-5

 3η Αγωνιστική:  18:30 Εθνικός – Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου (Κολυμβητήριο Πετρούπολης) 2-9

Κυριακή 24/1/2016

 4η Αγωνιστική:  9:00 Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου – Υδραϊκός (Κολυμβητήριο Πετρούπολης) [δεν διεξήχθη]

 5η Αγωνιστική:  20:00 Ολυμπιακός – Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου (Κολυμβητήριο Πετρούπολης) 10-4

Τελική Βαθμολογία Α’ Φάσης Γ’ Ομίλου:

  1. Ν.Ο. Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 9
  3. Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  4. Α.Ο. Πετρούπολης 3

……………………………………
Εθνικός ΟΦΠΦ 0
Υδραϊκός Ν.Ο. 0

Πηγή: nireashal.gr

Σχετικά άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Υποχρεωτικά πεδία *

Enypografa.gr © 2014 - 2023
Powered by Wisenet