Super League: Ο Παναιτωλικός ξέσπασε πάνω στην άνευρη Κηφισιά στη 13η αγωνιστική
Φωτογραφία: Cosmote TV/video

Ο μέχρι πρόσφατα ουραγός Παναιτωλικός ξέσπασε πάνω στην άνευρη Κηφισιά, την οποία και κέρδισε με σκορ 3-0, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από την αρχή ότι είναι σε καλή μέρα, σε αντίθεση με την ομάδα των Βορείων Προαστίων που μάλλον δυσκολεύεται προς το παρόν να προσαρμοστεί στις απαιτήσεις της κατηγορίας.

Τα γκολ του Παναιτωλικού πέτυχαν ο Πέδρο στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Φρεντερίκο στο 61ο λεπτό και ο Μπρούνο στο 78ο λεπτό.

Η Κηφισιά υποχώρησε στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 8 βαθμούς, μόλις έναν παραπάνω από τον ουραγό ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος ωστόσο έχει έναν αγώνα λιγότερο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καπίνο, Οικονόμου, Μπ. Ντουάρτε, Μλάντεν (86′ Στάγιτς), Λιάβας (86′ Μαυρίας), Χουάνπι (83′ Ξενιτίδης), Πέρεζ (58′ Μπαλντασάρα), Χατζηθεοδωρίδης, Τορεχόν, Σίλβα (82′ Ντίας), Φρ. Ντουάρτε.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Λαντρ, Πέιος (35′ Αντούνες), Γκόμπελιτς (69′ Παρράς), Βαφέας, Ιπαλίμπο, Σάντος (56′ Οζέγκοβιτς), Πρίτσας (46′ Ίλιεφ), Τετέι, Μπιφουμά (69′ Αντερέγκεν).