Super League 2: «Πάρτι» στο Ζηρίνειο για την Κηφισιά – «Διέλυσε» με 5-0 την Ηλιούπολη
Φωτογραφία: monobala.gr / video
Ποδόσφαιρο

«Πάρτι» στο Ζηρίνειο έδωσε η Κηφισιά «διαλύοντας» με 5-0 την Ηλιούπολη για την 5η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2, διατηρώντας την 1η θέση στον βαθμολογικό πίνακα, μαζί με τον Πανιώνιο.

Οι «Βόρειοι» μπήκαν με άγριες διαθέσεις στο παιχνίδι και στο 5ο λεπτό ο Κυριακόπουλος «σέρβιρε» στον Μάναλη και ο τελευταίος με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Στο 23ο λεπτό ήταν η ώρα του Τετέι, ο οποίος πέρασε την μπάλα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, γράφοντας το 2-0. Ο ίδιος παίκτης «χτήπησε» και ένα δεκάλεπτο αργότερα, με κοντινό πλασέ, σημειώνοντας το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεριμένα στο 70ό λεπτό η κηφισιώτικη επίθεση «έκρυψε» την μπάλα, η οποία κετέληξε στα πόδια του Χόρχε Πόμπο και από εκεί στα δίχτυα της Ηλιούπολης, για το 4-0. Το πέμπτο γκολ ήρθε στο 80ό λεπτό, μετά το εξαιρετικό βαθύ γέμισμα του Σμπώκου και το πέταγμα του Παντελίδη που σκόραρε προ κενής εστίας.

Κηφισιά (Λέτο): Νικοπολίδης, Σιμόν (63′ Σμπώκος), Σιλά, Κωνστακόπουλος, Τετέι (63′ Πόμπο), Κυριόπουλος, Σωτηράκος, Ντίας (63′ Σολόα), Μάναλης (74′ Παντελίδης), Σόουζα (63′ Σπίνος), Μαζουλουξής.

Ηλιούπολη (Γράφας): Ντόκιτς, Καρανίκας, Πολίτης, Μλαντένοβιτς (46′ Μάνος), Μαριάνοβιτς (46′ Σερπέζης), Λάμτσε, Βασιλούδης (46′ Θωμαΐδης), Πατάπης, Αλμέιδα (57′ Ενομό), Αλεξόπουλος, Μαυριάς (72′ Μπαλογιάννης).

H βαθμολογία της Super League 2 (Όμιλος Νότου)

Πηγή πίνακα: flashscore.gr
Προηγούμενο άρθρο

Super League 2: «Πάρτι» στο Ζηρίνειο για την Κηφισιά - «Διέλυσε» με 5-0 την Ηλιούπολη