Η ΚΑΠ «παραδόθηκε» στον Απόλλωνα Σμύρνης μέσα στο Κοντόπευκο

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της η Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής στην 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Μπάσκετ Ανδρών (Νότος) κι έχασε από τον Απόλλωνα Σμύρνης, μέσα στο Κοντόπευκο, με σκορ 61-69.

Έτσι η ομάδα των «Βορείων» παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με μόλις 9 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική (27/11) θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Πρωτέα Βούλας.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν από την αρχή πίσω στο σκορ, αν και στο ημίχρονο έφεραν το παιχνίδι σχεδόν στα ίσια. Ωστόσο, το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό, αφού οι παίκτες του Απόλλωνα με ένα επιμέρους 17-0 μετέτρεψαν το 44-43 σε 44-60 κι έκτοτε βάδισαν ανεμπόδιστα προς τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 14-21, 32-33, 44-52, 61-69
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Κάρδαρης

ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκανδάλος 6, Γραμμάτικας 6 (2), Κόκκας, Γαπκιάδης 8 (1), Πανταζής 3 (1), Καρτέρης 9 (2), Καραμπάς 9, Μαλτέζος 2, Ροδοστόγλου 12 (2), Θεοδωράκης, Μαργέλης 6
Απόλλων Σμύρνης (Σταθούλης): Νασόπουλος, Μπαρδάς 24 (3), Σπυρόπουλος, Μπασδέκης 12 (1), Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 5 (1), Κυπριτζόγλου 2, Παπουλίδης 13, Δενδρινός 13, Σιώμος, Παπουτσής