Πήρε το «διπλό» στην Αγία Παρασκευή ο Παπάγος

Νικηφόρο πέρασμα από την Αγία Παρασκευή για την ομάδα του Παπάγου, που επιβλήθηκε της ΚΑΠ με σκορ 85-91, που τον φέρνει στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 19 βαθμούς και ισοβαθμία με Περιστέρι, Κορωπί και Πανελευσινιακό. Αντιθέτως, η ομάδα της Αγίας Παρασκευής βρίσκεται στην προτελευταία θέση, με 14 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο τέλος του ημιχρόνου, αλλά στο τέλος της τρίτης περιόδου οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια, αλλά δεν είχαν δυνάμει για να επιτύχουν κάτι καλύτερο στο τελευταίο δεκάλεπτο, γνωρίζοντας μοιραία την ήττα.

Η επόμενη αγωνιστική (8/1/2017) θα βρει το συγκρότημα του Καρακώστα ν’ αντιμετωπίζει εκτός τον Τρίτωνα, ενώ εκείνο του Σορώτου να υποδέχεται τον πρωτοπόρο Πανερυθραϊκό.

Δεκάλεπτα: 26-27, 41-46, 62-62, 85-91
Διαιτητές: Τσαχάκης-Παπαφωτίου

Αγία Παρασκευή (Καρακώστας): Σκάνδαλος 22 (3), Γραμματίκας 3, Κόκκας, Γαπκιάδης 11 (3), Καρτέρης 11 (3), Πανταζής, Καραμπάς 8, Ροδόστογλου 12, Μαλτέζος 12, Μαργέλης, Θεοδωράκης, Παπαθανασόπουλος 6.
Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 3 (1), Δέδες 23 (3), Ζώρζος 10 (2), Αρσένης 5 (1), Φακοπουλίδης 14 (1), Καμπούρης, Χαΐκάλης 3, Γκάτζο 3 (1), Κακιούζης 28.