Εντός έδρας ήττα για τις Γυναίκες της ΑΕΑΠ από τα Βριλήσσια με 3-1 σετ

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε η Α.Ε. Αγίας Παρασκευής από τον Φ.Ο. Βριλησσίων με 3-1 σετ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών (Α΄ όμιλος – 1ος υποόμιλος).

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν… κεφάτα στον αγώνα και πήραν το πρώτο σετ με 25-19, για να ισοφαριστούν στο επόμενο σετ από τις γηπεδούχες (25-21). Στο τρίτο σετ η ΑΕΑΠ “κατέρρευσε”, χάνοντας το σετ με 25-9, ενώ στο τέταρτο σετ προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά τελικά τα Βριλήσσια κατάφεραν να κυριαρχήσουν με 25-22.

Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 19 βαθμούς

A.Ε. Αγίας Παρασκευής (Αμαριανάκης): Κόλλια, Πισιριτζη, Καλαϊτζιέβα, Θωμαϊδου, Δρούγκα, Καβριγιάννη, Παραμανίδη (λ) / Μιχαλάκη, Γκιζιώτη.
Φ.Ο. Βριλησσίων (Ατσιδαύτης): Παπαστεργίου, Κωνσταντέλλου, Μικρουδάκη, Γκότζη, Μαβιλίδη, Παπουτσάκη, Μπουζουνιεράκη (λ) / Τσαρακλή, Γκότση, Βασιλακοπούλου.