Ισοπαλία 2-2 απέσπασαν στην Πετρούπολη τα Βριλήσσια απέναντι στον Κεραυνό

Πήραν την ισοπαλία 2-2 στο γήπεδο της Πετρούπολης τα Βριλήσσια απέναντι στον Κεραυνό που «καιγόταν» για τους τρεις βαθμούς της νίκης, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μακρυπίδη, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 49′ με αυτογκόλ του Γκρέκου.

Στο 6ο’ και πάλι ο Μακρυπίδης έβαλε τους Βριλησσιώτες μπροστά στο σκορ, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χρας, με πέναλτι, έφερνε και πάλι το παιχνίδια στα ίσια, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συγκεντρώσει 39 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Λυμπερόπουλος, με βοηθούς τους Ντάλλα – Γιαννόπουλο.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παναγιώτης Δουγιέκος): Παπαβασιλείου, Καβαλάρης, Αρβανιτάκης (90′ Κοτσίκος), Κουτσονικολής, Γκανέτσος, Κατσής, Σαμαράς, Καταγής, Χρας, Κοτσαμπάς (60′ Σκεπετάρης), Τσάγρης (82′ Λώλος)

Α.Ο. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Γιάννης Χαραλαμπίδης): Κουγιανός, Κυρκιλής, Δημητρέλος (58′ Χαλιβελάκης), Μπαντούνας, Γκρέκος, Σαχινίδης, Μακρυπίδης, Κατσιμίχας, Γκίζης (72′ Σ. Τσούμας), Πουλάκης (72′ Καγιώργης), Λυμπερόπουλος.