Ήττα της Πεύκης στο Αίγιο από τον Κεραυνό με 77-68

Αν και πάλεψε το παιχνίδι, τελικώς η Πεύκη έφυγε από το Αίγιο ηττημένη με 77-68, από τον Κεραυνό, για την 25η αγωνιστική του 1ου ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής μπάσκετ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στο ημίχρονο με 35-40, ενώ και στο τέλος της τρίτης περιόδου βρίσκονταν πίσω στο σκορ με ένα καλάθι. Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι «ανέβασαν στροφές» και πήραν τη νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα των Βορείων Προαστίων, που βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 32 βαθμούς, θα υποδεχθεί τον ουραγό Πορφύρα

Δεκάλεπτα: 17-14, 35-40, 53-51, 77-68
Διαιτητές: Ζιώγας- Τσιμπούρης

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς, Χριστοδουλόπουλος 8 (2), Δούρος, Φωτίου 25 (4), Ζυγάς, Σκλάβος 17 (1), Αγγελόπουλος 15 (2τρ., 8 ασ.), Σκόνδρας 7 (1), Καραγιάννης 5.
Πεύκη (Κοντομηνάς): Τσαμπής 15 (1), Κυριαζόπουλος 3 (1), Κεχρής 2, Μελάς 23 (3), Σημαιόπουλος 3 (1), Πατονίδης 5 (1), χασάπης, Τάγαρης 17.

Γ’ Εθνική Μπάσκετ – 1ος όμιλος Νότου (25η αγωνιστική)

1. Δάφνη Δαφνίου 44 (20-4)
  2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 41 (18-5)
  3. Έσπερος ΑΟΠΑ 41 (17-7)
  4. ΚΑΟΚ 39(16-7)