Παραμένει χωρίς νίκη στη Γ’ Εθνική μπάσκετ η Πεύκη

Εντός έδρας ήττα υπέστη η Πεύκη από τον ΚΑΟ Κορίνθου με σκορ 70-78 για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής Μπάσκετ Ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και κατάφεραν αν επιβληθούν στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο και κέρδισαν με σκορ 31-37, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και και πήραν κεφάλι στο τρίτο δεκάλεπτο (59-48). Ωστόσο, οι Πευκιώτες δεν είχαν συνέχεια και το επιμέρους 11-30 ήταν αρκετό για να δώσει το ροζ φύλλο αγώνα στους Κορίνθιους.

Μετά και την 7η αγωνιστική η Πεύκη παραμένει χωρίς νίκη, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 7 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική 4/12 θα αντιμετωπίσει στην Πετρούπολη τον ουραγό Άρη.

Δεκάλεπτα:17-24, 31-37, 59-48, 70-78
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Μακρόπουλος (Λημνιάτης)

Πεύκη (Κοντομηνάς): Κυριαζόπουλος 2, Τσαμπής 20 (1), Μελλάς 5 (1), Σημαιόπουλος 12(1), Τάγαρης 16, Κεχρής , Κουκάκης 9, Ίβκοβιτς 2, Χασάπης 4, Τσάκος.
ΚΑΟ Κορίνθου(Γκόφας): Κωνσταντίνου, Σακελλαράκης 15, Πράτης 6 (2), Κεφαλάς 21, Παβλίσεβιτς 9(1), Δανιήλ 10(1), Σταυρόπουλος 4 (1), Μακρής 13(1).