2-0 με την… ψυχή στο στόμα για την Πεύκη επί της Δάφνης Π. Φαλήρου

Με τα 90 λεπτά να περνούν… βασανιστικά χωρίς γκολ, όλοι είχαν πιστέψει ότι το σκορ στο γήπεδο της Πεύκης, στην αναμέτρηση μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Δάφνης Π. Φαλήρου, θα έμενε στο 0-0. Ωστόσο, με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η ομάδα των Βορείων Προαστίων «έκλεψε» το πολύτιμο «τρίποντο», που τη φέρνει στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ, με 27 βαθμούς, με «συγκάτοικο» την Αργυρούπολη.

Το συγκρότημα του Γιώργου Κοϊντόση πάταγε καλύτερα στο γήπεδο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά είχε ν’ αντιμετωπίσει μια καλοστημένη αμυντική μηχανή, η οποία λύγισε στο 90′ με τον Ποτουρίδη να βάζει αυτογκόλ με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Κόσια και πριν προλάβουν οι φιλοξενούμενοι να συνέλθουν από το σοκ, να έρχεται ο Γκατζιώρας στο 92′ για να γράψει το τελικό 2-0.

Διαιτητής ήταν ο Σ. Νικολάου, με βοηθούς τη Δέτση και τον Τεβεκέλη.

ΠΕΥΚΗ (Γιώργος Κοϊντόσης): Σαΐτης, Γκουντούνας, Αγγελόπουλος, Ανδρέου, Κοκαβέσης, Γκατζιώρας, Φιλίππου, Βασιλειάδης (77′ Κούκρας), Πετράκης, Καφεντζής (68′ Κιόσια), Ζαφειράκης (93′ Γιακουμής)

ΔΑΦΝΗ ΠΑΛ. ΦΑΛ. (Σπύρος Λουκάς): Σκανδαλάκης, Ποζίδης, Λυκουρόπουλος, Τσάγαρης, Ποτουρίδης, Μπασκόζος (46′ λ. τρ. Καλλιοντζάκης), Τσουκαλάς (68′ Ραζακιάς/Κεσαπίδης), Ρισβάς, Παππάς, Τσούνι, Π. Κοτόφωλος.