Βαριά ήττα για τη Νίκη Αμαρουσίου από τον Πανναξιακό

Στη Νάξο σταμάτησε το νικηφόρο σερί της Νίκης Αμαρουσίου, με την ομάδα των Βορείων Προαστίων να μένει μακριά από την εξαιρετική εικόνα των τριών προηγούμενων αναμετρήσεων, γνωρίζοντας βαριά ήττα από τον ψυχωμένο Πανναξιακό με 86-64, όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα του συλλόγου.

Η αναμέτρηση, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής μπάσκετ, κρίθηκε ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο, καθώς οι Μαρουσιώτες δεν μπήκαν καθόλου καλά στο ματς, με συνέπεια οι Ναξιώτες -όντας καταιγιστικοί- να «χτίσουν» διαφορά ασφαλείας και να κλείσουν το πρώτο 20λεπτο με +18 (51-33).

Την επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 11/2, 18:00), η Νίκη θα φιλοξενήσει τη «νεοφώτιστη» Σαντορίνη, στο κλειστό της Κοκκινιάς.

Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Χουγιάζος
Δεκάλεπτα: 27-14, 24-19, 19-14, 16-17

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 14 (3), Σβορώνος 8 (2), Καλαβρός, Αρτσάνος, Γεωργιάδης 12 (2), Καραγιάννης, Τζίμης 18 (2), Μάκαρης 2, Μάκος 2, Δαχρετζής 23 (3), Καδηγιαννόπουλος 2, Μυλωνάς 5.
Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Μαραγκίδης, Κοροπούλης 11, Οικονόμου 17 (1), Κοντογιάννης 4, Σιμιτζής 9 (1) , Τσέκενης Γ. 9 (1), Χαραλάμπης 3 (1), Σκούταρης 11 (2), Τσέκενης Α., Χοτζαλλάρι, Αγγέλης, Σιδέρης