Η Α.Ε. Μεταμόρφωση οδηγεί την… κούρσα στη Γ’ ΕΠΣΑ

Με ανατροπή στο β’ ημίχρονο, η ομάδα της Μεταμόρφωσης πέτυχε την 9η συνεχόμενη νίκη της (1-2), στο πλαίσιο της εκτός έδρας αναμέτρηση για την 11η αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ[ ΕΠΣΑ και είναι πρώτη στη βαθμολογία της κατηγορίας.

Με 2 γκολ των Βανδώρου και Κοκκινόπουλου νίκησε τη μαχητική ομάδα της Α.Ε. Ιλίου και -όπως μας ενημερώνει η ομάδα των Βορείων μέσα από την ιστοσελίδα της- «θα κάνει τις εορταστικές χριστουγεννιάτικες διακοπές της με περισυλλογή, αφού οι άνθρωποι του συλλόγου θα προσπαθήσουν να διορθώσουν με τις κατάλληλες κινήσεις τους, τα όποια κενά υπάρχουν και με το εξαιρετικό υπάρχον δυναμικό υλικό, να οδηγήσουν την ΑΕΜ στην άνοδο και τον τίτλο!».

Παρά τη μέτρια απόδοση και τις επιμέρους δυσκολίες (πρωινός αγώνας, ελλείψεις παικτών, βρέθηκε πίσω στο σκορ, έχασε ευκαιρίες), η ομάδα της Μεταμόρφωσης μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και, με τον… αέρα του πρωτοπόρου, άλλαξε τα αγωνιστικά δεδομένα, νικώντας κατά κράτος τον αντίπαλο.

Η ΑΕΜ αγωνίστηκε με τους Ιωαννίδη, Λαζάρου, Ευσταθίου, Βανδώρο, Κοκκινόπουλο, Βιδάκη, Σπανουδάκη, Δαβερώνη, Ντιέξι, Μαντατζή, Νικολάου.
Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κίτσος, Λύγκος.