Εντός έδρας ήττα για τον Παπάγο με σκορ 0-2 από την Αργυρούπολη

Παρελθόν αποτελεί για τον Παπάγο ο Γιάννης Σιλεβίστας. Ο τεχνικός της ομάδας των Βορείων υπέβαλε την παραίτησή του μετά την αναμέτρηση της ομάδας του με την Αργυρούπολη και την εντός έδρας ήττα με σκορ 0-2 για την τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα των Βορείων, που αγωνίστηκε φέτος για πρώτη φορά στην Α’ κατηγορία, τερμάτισε στην 5η θέση, με 50 βαθμούς, μια πολύ καλή επίδοση που δεν μπορεί παρά να πιστωθεί στον προπονητή της.

Στο αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι δέχθηκαν το πρώτο γκολ στο 72′ από τον Κοτρώτσο, ενώ στο 79′ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά ο Σταυρουλάκης σημάδεψε το δοκάρι του Χρηστίδη. Ακόμη μεγαλύτερη ήταν η ευκαιρία όταν μετά από χέρι του Γιαννίκου, ο Ρέτζο ανέλαβε να χτυπήσει πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο Χρηστίδης και στην επαναφορά ο Σταυρουλάκης έστειλε και πάλι την μπάλα στο δοκάρι!

Σαν να μην έφθαναν όλα αυτά, στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χιόνης ήρθε να διπλασιάσει τα τέρματα για την Αργυρούπολη.

Διαιτητές: Μητροφάνης, Σόμογλου-Ισσά

ΠΑΠΑΓΟΣ: Σούντας, Μπράτσι, Κόρδας, Σταυρουλάκης, Ρέτζο, Λιούκας, Πετρόπουλος (83’ Κομούτσος), Νούτσος, Σφακιανάκης (85’ Πετρίδης), Σιούτας, Κολοβός (72’ Χασάν).

Γ.Σ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Χρηστίδης, Μεντόλι (76’ Λέσι), Μπουσουλόπουλος, Γιαννίκος, Διαμαντόπουλος, Κωνσταντινίδης, Παπαντωνάκης (90’ Χιόνης), Γκρεβζίδης, Αδαμίδης, Βασίλης (84’ Μυτάς), Κοτρώτσος.