2-2 ήρθε το τοπικό ντέρμπι μεταξύ Λυκόβρυσης και Ν. Ιωνίας

Ισόπαλο με σκορ 2-2 ήρθε το τοπικό ντέρμπι μεταξύ της Λυκόβρυσης και της Νέας Ιωνίας, στο γήπεδο της Μεταμόρφωσης/Λυκόβρυσης, το απόγευμα του Σαββάτου 18 Μαρτίου 2017, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

Το σκορ άνοιξαν με το… καλημέρα (στο 3ο λεπτό) οι φιλοξενούμενοι, με γκολ του Πρισιμιτζή, για να έρθει στο 23′ ο Κοτσιούμπας να κάνει το 0-2.

Ωστόσο, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι «αφυπνίστηκαν» και με γκολ του Ι. Σταματέλου στο 81′ και Επταήμερου στο 84′ έφεραν το παιχνίδι στα ίσια.

Μετά το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, το συγκρότημα της Ν. Ιωνίας παραμένει στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 49 βαθμούς, ενώ εκείνο της Λυκόβρυσης, στην 4η, με 40 βαθμούς.

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ (Κώστας Ιωάννου): Καραστέργιος, Παρδάλης (59′ Καβαλάρης), Κωτσιόπουλος, Τζέμης, Αγγελής, Π. Ραφτόπουλος, Κορκούτι (77′ Ι. Σταματέλος), Μήτογλου, Κάντριου, Δ. Ραφτόπουλος, Επταήμερος.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Αλέκος Σιδηράς): Καρούζος, Κοντής, Παπαδόπουλος, Χρούσης, Παπακουνάδης, Βιδίστα, Κουτσιούμπας (84′ Μάντεσης), Μιχαλάρης (67′ Τριάντης), Πρισιμιτζής, Πανταγιάς, Τζήμας.