Τέταρτη νίκη για την Κηφισιά στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου (βίντεο)

Την τέταρτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου πέτυχε η Κηφισιά, η οποία νίκησε στο Ζηρίνειο την Άνω Μερά Μυκόνου με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής κι έφθασε τους 13 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος, έχοντας υπέρ τους την ψυχολογία που εξασφάλισε το γρήγορο γκολ του Παυλάκη, μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, οι Κηφισιώτες άφησαν ελεύθερους χώρους, τους οποίους προσπάθησαν να εκμεταλλευθούν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι -αν και έγιναν απειλητικοί σε κάποιες περιπτώσεις- τελικώς δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ.

Κηφισιά (Νίκος Κούστας): Μιχελής, Βλάχος, Έσλερ, Γεωργόπουλος, Χρηστοφιλέας, Βέρμπης (96′ Δρόσης), Τόσκα (92′ Κολόκας), Πρίτσας (54′ Ρέντζης), Κωνσταντίνου, Γκούμας, Παυλάκης.

Άνω Μερά (Νίκος Κωτσοβός): Παλιούρας, Κωφοκώτσιος (67′ Παλαιόπουλος), Καλαγκάνης, Ντατίδης, Αχείμαστος, Μεζίνι, Λεσάι, Ζυγκερίδης (90′ Ζώτος), Σαββίδης, Λένγκα, Σούλτσε (93′ Σαλταμάρας).