Ισόπαλος 1-1 με την Κορωνίδα ο Άρης Χολαργού

Με το αποτέλεσμα της ισοπαλίας 1-1 επέστρεψε το μεσημέρι της Κυριακής ο Άρης Χολαργού από το γήπεδο της Νέας Ιωνίας όπου αντιμετώπιζε την Κορωνίδα Γαλατσίου, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

«Με ανάμικτα συναισθήματα τελείωσε το παιχνίδι για τους παίχτες του Άρη, όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα της ομάδας κι αυτό γιατί στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Χερίδη έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, δημιούργησε πολλές και κλασικές ευκαιρίες για γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε και το ημίχρονο έμεινε στο 0-0.

Στην επανάληψη, με ένα μοιραίο λάθος της άμυνας (αυτογκόλ του Άγγ. Καραβοκύρη), η ομάδα της Κορωνίδας προηγήθηκε 1-0. Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές του Άρη πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσίρου ο Δημητρούκας με κεφαλιά έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.