Α2 μπάσκετ: Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον Ολυμπιακό το Μαρούσι – Έχασε με 93-87
MaroussiBasketball

Το Μαρούσι το πάλεψε σκληρά, αλλά τελικώς δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα από τον Ολυμπιακό με σκορ 93-87, ο οποίος και εξασφάλισε την άνοδό του στην Basket League.

Η ομάδα των Βορείων όχι μόνο κράτησε σε χαμηλά επίπεδα το σκορ του πρώτου ημιχρόνου (45-44), αλλά στο δεύτερο μέρος έδειξε τα… δόντια του, φθάνοντας στο 24′ να προηγείται με 47-53. Ωστόσο, οι «ερυθρόλευκοι» αντεπιτέθηκαν και με ένα επιμέρους 17-5 δημιούργησαν διαφορά ασφαλείας, που τους οδήγησε στην τελική νίκη.

Οι Στασινός με 20 πόντους, Ξύδας με 18 και Χατζηδάκης με 16 ήταν οι παίκτες που διακρίθηκαν από την ομάδα των «Βορείων».

Τα αποτελέσματα μεταξύ των δύο ομάδων: Ολυμπιακός – Μαρούσι 82-73 (κανονική περίοδος), Μαρούσι – Ολυμπιακός 94-96 (κανονική περίοδος), Ολυμπιακός – Μαρούσι 93-87 (playoffs).