Ισόπαλο (1-1) το φιλικό του Απόλλωνα Χαλανδρίου με τον Πανερυθραϊκό

Κόντρα σε μια παραδοσιακά καλή και δυνατή ομάδα της Α’ κατηγορίας, που είναι και 10 μέρες μπροστά σε προετοιμασία, ο Απόλλων Χαλανδρίου… ύψωσε ανάστημα, παίρνοντας την ισοπαλία (1-1).

Με εξαίρεση το νωθρό πρώτο 15λεπτο, που είχε και ως απόρροια το γκολ για τους φιλοξενούμενους, οι παίκτες του Απόλλωνα έπαιξαν ίσοι προς ίσοι, «κάνοντας μια ακομπλεξάριστη εμφάνιση, με πολλά ποιοτικά διαστήματα και σε υψηλές ταχύτητες, όπως απαιτούσε η δυναμικότητα του αντιπάλου», όπως αναφέρει η ομάδα στον λογαριασμό της στο facebook.

Σκόρερ για την ομάδα του Απόλλωνα, στα μέσα του 1ου ημιχρόνου, ο Οικονομόπουλος, που εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα, έπειτα από πλαγιοκόπηση και σέντρα του Παπουτσή. Δοκάρι είχε λίγο πριν ο Σταμάτης με κεφαλιά, σε εκτέλεση φάουλ του Κανδεράκη.

Άκρως θετικό στοιχείο το ότι, παρά τις πολλές αλλαγές του κόουτς Χρήστου Βλάχου, κατά τη διάρκεια του δευτέρου μέρους κυρίως, ο ρυθμός δεν έπεσε και η απόδοση της ομάδας δεν επηρεάστηκε.