Α2 μπάσκετ Γυναικών – 6η αγωνιστική: Νίκη με επική ανατροπή για τα Μελίσσια – Δεν αγωνίστηκε η Αγία Παρασκευή
Φωτογραφία: melissiabc.gr

Μόνο για τον ΚΑΟ Μελισσίων υπήρξε αγωνιστική δραστηριότητα από πλευράς των ομάδων του Βόρειου Τομέα Αθηνών στην 6η αγωνιστική της Α2 μπάσκετ Γυναικών (2ος όμιλος), αφού το παιχνίδι μεταξύ της Αγίας Παρασκευής και της Τερψιθέας Γλυφάδας αναβλήθηκε.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Αιγέας Χίου-ΑΕΚ Περιστερίου 43-63
Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων 40-51
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Φοίνιξ Πειραιά 71-42
Αγ. Παρασκευή-Τερψιθέα Γλυφάδας(ΑΝΑΒΟΛΗ)

Επική ανατροπή και μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τα Μελίσσια

Επική ανατροπή πέτυχε ο ΚΑΟ Μελισσίων στην έδρα του Ιωνικού Ν.Φ., φθάνοντας σε μια πολύ μεγάλη νίκη με σκορ 40-51.

Αν και στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκε με την… πλάτη στον τοίχο, χάνοντας με 21 πόντους διαφορά (23-2), στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφερε να βάλει 22 πόντους και να δεχθεί μόλις 6, μειώνοντας τη διαφορά στους 5 πόντους. Στην τρίτη περίοδο ολοκλήρωσε την ανατροπή, πετυχαίνοντας 16 πόντους και περιορίζοντας τον αντίπαλό του σε μόλις 1 πόντο και από ΄κει και πέρα άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη.

Η Χιώτη, με 14 πόντους και η Παναγιωτίδη, με 12 πόντους (3 τρίποντα) ξεχώρισαν από την ομάδα των Βορείων Προαστίων.

Δεκάλεπτα: 23-02, 29-24, 30-40, 40-51

Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Σούλη, Καραβέλη 11(3), Ρομπότη, Καμπουράκη 7(1), Ψωμά 4, Λέρη Καλ., Ζίου 4, Αντωνοπούλου 4, Τζούβαλη, Λέρη Ουρ. 10, Καλακώνα, Τζήμα

Μελίσσια (Καλογερόπουλος): Κυριακάκη 3, Παναγιωτίδη 12(3), Βόσσου 2, Ανδρικοπούλου 7(1), Πατέρα 4, Κοιλιαρίδη 3(1), Τάρλα 3, Χιώτη 14, Καλογερία 3, Σκουμπάκη, Παρθενίου, Κυρίδη.