Μόνο ο ΓΑΟΚ «διασώθηκε» στην 7η αγωνιστική της Γ’ ΕΣΚΑ Γυναικών

Αρνητικά εξελίχθηκε η 7η αγωνιστική της Γ’ ΕΣΚΑ Γυναικών για τις ομάδες του Βορείου Τομέα Αθηνών που συμμετέχουν σε αυτό, οι οποίες κατέγραψαν 4 ήττες και μόλις μία νίκη (ο Α.Ο. Περισσού αγωνίζεται την Κυριακή 19/11).

Ειδικότερα, για τον 1ο όμιλο, ο ΚΑΟ Λυκόβρυσης έχασε στις… λεπτομέρειες από τον Αχιλλέα, στο κλειστό του Κόκκινου Μύλου. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων, παρά την προσπάθεια των παικτριών κατά το τέταρτο δεκάλεπτο, δεν μπόρεσε να καλύψει την διαφορά, χάνοντας τελικώς με σκορ 39-36 (Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 07-04, 10-10, 13-10, 09-12). Ο ΚΑΟΛ βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 11 βαθμούς και για την επόμενη αγωνιστική θ’ αγωνιστεί στο κλειστό του Ρουφ (24/11), απέναντι στο Κουκάκι.

Από την πλευρά του, ο ΓΑΟ Κουκουβαούνων επιβλήθηκε εύκολα, στο κλειστό της Μεταμόρφωσης, απέναντι στο Κουκάκι, με σκορ 32-17 και πλέον βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, έχοντας συνολικά 12 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική (22/11) το συγκρότημα των Βορείων θ’ αγωνιστεί στο κλειστό της Ν. Ιωνίας απέναντι στον Περισσό.

Τέλος, η ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Άμιλλα, με σκορ 25-28 και πλέον βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 11 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική (22/11) η ομάδα της Ν. Ιωνίας θα αντιμετωπίσει στο κλειστό «Χρ. Αγγουράκης» τη Δάφνη Δαφνίου.

Η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ’ ΕΣΚΑ Γυναικών (7η αγωνιστική)

Πηγή πίνακα: ΕΣΚΑ

Στον 2ο όμιλο, το Πικέρμι «συνέντριψε» με σκορ 65-26 τον Αρίωνα Αμαρουσίου, που είναι τελευταίου στον βαθμολογικό πίνακα, με μόλις 4 βαθμούς. Επόμενη αγωνιστική για τα κορίτσια του Αμαρουσίου στις 22/11, στο κλειστό του Καβάρνου, απέναντι στην Αναγέννηση Γραμματικού.

Στη άλλη αγωνιστική του ομίλου, το Κολλέγιο Ντερή έχασε στο κλειστό της Ηλιούπολης από την Ακαδημία 2008 με σκορ 46-41 και βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 11 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική (22/11) το συγκρότημα του κολλεγίου της Αγίας Παρασκευής θα υποδεχθεί το Λαύριο.

Η βαθμολογία του 2ου ομίλου της Γ’ ΕΣΚΑ Γυναικών (7η αγωνιστική)