Νέα εντός έδρας ήττα για την ΚΑΠ στη Β’ Εθνική μπάσκετ

Με νέα ήττα, αυτή τη φορά εντός έδρας από τον Πανελευσινιακό, συνέχισε τις υποχρεώσεις της στη Β’ Εθνική μπάσκετ (Νότος) η Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων έχασε με σκορ 61-65 για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος και παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 21 βαθμούς.

Οι δυο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, τους γηπεδούχους ν’ ανακάμπτουν στην τρίτη περίοδο, αλλά το επιμέρους 11-18 του τελευταίου μέρους έκρινε το αποτέλεσμα υπέρ της ομάδας της Ελευσίνας.

Το συγκρότημα των ΤαυρόπουλουΨαράκη την επόμενη αγωνιστική (26/2) θ’ αντιμετωπίσει στην Κηφισιά την ΑΕΝΚ.

Διαιτητές: Ραχιώτης, Χρηστίδης Η.
Δεκάλεπτα: 11-14, 30-32, 50-47, 61-65.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 13 (1), Γραμματίκας 7 (1), Κόκκας 2, Γαπκιάδης 7 (2), Καρτέρης, Πανταζής 13 (3), Καραμπάς 4, Ροδοστόγλου 11 (2), Μαλτέζος 4, Μαργέλης, Γαρδέλης, Παπαθανασόπουλος.
ΕΛΕΥΣΙΝΑ (Τσαουσίδης, Παπανικολάου): Αβραμίδης 23 (1), Μιχαλούτσος 5 (1), Πέτρουλας 1, Μουμπάρακ 6, Δούκας 5, Ηλιάδης 1, Ντορμπάρης, Ρεκουνιώτης 12, Μαντζιώρης 12 (1).