Τεράστια νίκη του ΓΣΑΠ επί της Ηλιούπολης στην Α2 Γυναικών

Τεράστια εκτός έδρας νίκη του Γ.Σ. Αγίας Παρασκευής επί της Ηλιούπολης, με σκορ 53-55, για τη 14η αγωνιστική του Νότου της Α2 Γυναικών, που τη φέρνει σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Αν και οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα, με αποτέλεσμα να βρεθούν στο ημίχρονο μπροστά με 29-25, στην τρίτη περίοδο τα κορίτσια της Αγίας Παρασκευής «ανέβασαν στροφές» και στο τέλο της τρίτης περιόδου είχαν μειώσει σε 42-41, για να κάνουν την ολική ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο και να φύγουν από το γήπεδο με το ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (12/2) το συγκρότημα των Αναγνωστόπουλου Στρατάκου θα φιλοξενήσει την Ελευθερία Μοσχάτου.

Διαιτητές: Πλιάκας, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 18-10, 29-25, 42-41, 53-55

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης Στανέλος): Μπότσι, Γεωργούση 5, Κολοβού 4, Χριστοδούλου, Πριόνα 7, Βαρελτζή 10, Καλοπίτα 5(1), Μπακαλέξη 7, Καβαδά 1, Θεοδώρου 14(1).
Γ.Σ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 9, Καμμένου 6, Κοντογιάννη 8, Κλείτσα 6, Ψωμά, Πετυχάκη 18, Αμίτση, Κούκη 2, Τριχά 6.