Φιλική νίκη του ΑΟΠ Κηφισιάς επί του Παναθηναϊκού πριν τη «μάχη» της Volley League

Σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο «Ζηρίνειο» η Κηφισιά επικράτησε του Παναθηναϊκού με 3-0 σετ (25-19, 25-20, 25-19). Αυτή ήταν η «πρόβα τζενεράλε» τον δύο ομάδων, καθώς το Σάββατο ρίχνονται στη «μάχη»  της Volley League.

Η Κηφισιά ξεκίνησε εντυπωσιακά στο πρώτο σετ και πιέζοντας την υποδοχή των «πρασίνων», προηγήθηκε με 6-0 και στη συνέχεια με 13-4. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και μείωσαν σε 18-15, αλλά το σετ κατέληξε στον ΑΟΠ Κηφισιάς.

Στο δεύτερο σετ ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 0-3, με την Κηφισιά να απαντά με ένα σερί 4-0 και να παίρνει το προβάδισμα. Η γηπεδούχοι μετά τα μισά του σετ ανέβασαν «στροφές» και με «όπλο» τους το μπλοκ, έφτασαν στην κατάκτηση του με 25-20.

Η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε ούτε στο τρίτο σετ, με την Κηφισιά να παρουσιάζει καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο τελικά να το κατακτά με 25-19.

Tα σετ: 3-0 (25-19, 25-20, 25-19)

ΚΗΦΙΣΙΑ (Αρσενιάδης): Νικολάκης, Ζλάτκο, Εφραιμίδης, Παπαγγελόπουλος, Μουρούτης, Γιορντάνοφ / Ταμπουρατζής (λ), Βελούδης (λ), Καρατζάς, Λάππας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Πανταλέων, Μαρούλης, Μπέλος, Χαραλαμπίδης, Δημητριάδης, Μελγκαρέχο / Δαρίδης (λ).