Εντός έδρας ήττα του Χολαργού από τα Σούρμενα

Άσχημο αγωνιστικό ξεκίνημα για τον Χολαργό στο ξεκίνημα του 2017, που γνώρισε την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-3 από τα Σούρμενα, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Πλεμένου από τα… αποδυτήρια (1ο λεπτό), αλλά το χάρηκαν μόνο μέχρι το 10ο λεπτό, οπότε οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Καζαντζή. Στο 11′ ο Λύρας για τον Χολαργό σημάδεψε το δοκάρι του Λύρου, ενώ στο 28′ η μπάλα τιμώρησε τους γηπεδούχους, που είδαν τον Γιοματάρη να γράφει το 1-2. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Καζαντζής σημείωνε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-3, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα των Βορείων το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-3 με γκολ του Ξηντάρα στο 48′, γνωρίζοντας την πρώτη εντός έδρας ήττα για το 2017, που τη φέρνει στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 16 βαθμούς, σε ισοβαθμία με τους Αγ. Αναργύρους.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γρίμμας, με βοηθούς τους Αργυρό και Γιαννόπουλο.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Αγραφιώτης, Καζάκος, Κατσαρός, Καταϊβαλής, Χρόνης, Ζώης Σ., Λύρας, Τζέλι, Ξηντάρας, Πλεμμένος (46’ Καρράς), Ντζαβίδας.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Λύρος, Μετλίου (48’ Γεωργίου), Πρέκας, Ακριτίδης, Γιοματάρης (82’ Γιαννόπουλος), Μπουγιούκος, Τσακύρης, Μανωλιάδης, Καζαντζής, Πασάς (90’ Θεοδώρου), Δημογιάννης.