Ηττήθηκε με 3-2 από την Αργυρούπολη ο Άρης Χολαργού

Δεν τα κατάφερε στην Αργυρούπολη ο Άρης Χολαργού κι έχασε με σκορ 3-2 από την τοπική ομάδα για την 23η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

Ο Β. Μαλιώρας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 44′, για να έρθει στο 49′ ο Ν. Ζαννίκος να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 61′ με τον Κ. Μπαλαχτσή, αλλά έξι λεπτά αργότερα ο Ευρ. Κλειτσίκας έκανε τρία τα τέρματα της Αργυρούπολης.

Η ομάδα του Χολαργού, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από το 70′, λόγω αποβολής του Γκ. Ράμα για τους γηπεδούχους, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, πίεσε στα τελευταία λεπτά, κάνοντας το 3-2 στο 83′ με τον Χαρ. Καραθανάση, χωρίς ωστόσο να πετύχουν κάτι καλύτερο.

Η ομάδα των Βορείων, μετά την ήττα αυτή, βρίσκεται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 19 βαθμούς.