Απώλεια βαθμών εντός έδρας για τον Χολαργό στην Α2 Ανδρών

Απώλεια βαθμών εντός έδρας για τον Χολαργό  στην 11η αγωνιστική της Α2 μπάσκετ Ανδρών, μετά την ήττα του από τον Εθνικό με σκορ 66-69.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκαν να προηγούνται με 10 πόντους διαφορά, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το ματς και στο ημίχρονο είχαν κλείσει την ψαλίδα της διαφοράς στο καλάθι. Από εκεί και πέρα η εξέλιξη του αγώνα ήταν αμφίρροπη, με τις ομάδες να πηγαίνουν κοντά στο σκορ, αλλά τελικώς τον Εθνικό να έχει πιο σίγουρες λύσεις και να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (21/12) η ομάδα των Βορείων θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον πρωτοπόρο Πανιώνιο.

Διαιτητές: Κατραχούρας-Πιτσίλκας Β.-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 13-23, 37-35, 57-58, 66-69.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Ιωάννου): Αγγελόπουλος 9 (2), Μιλόσεβιτς 20 (2), Μποχωρίδης 9 (1), Τζακόπουλος 8 (2), Καλλινικίδης 3 (1), Μοτσενίγος, Κουτρούλιας 10 (2), Γκιζόγιαννης 2, Τσιάκος 1, Πόπαντιτς 4.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Βλάχος): Παπαπέτρου, Ντουζίδης, Μάρτζος 21 (3), Αντωνάκης 6 (2), Κόκκαλης 13 (1), Λάανε 10 (1), Παπαφλωράτος 2, Οικονομόπουλος, Μαχαίρας 12, Χάλαρης, Καζάκος, Δρόσος 5 (1).