Ήττα στην Ηλιούπολη για το Χαλάνδρι που παραπονιέται για τη διαιτησία

Ηττημένο με σκορ 2-1 και με πολλά παράπονα από τη διαιτησία έφυγε από το γήπεδο της Ηλιούπολης το Χαλάνδρι, το απόγευμα του Σαββάτου 4 Μαρτίου 2017, όπου αγωνίστηκε με τη Διάνα στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Οι Χαλανδραίοι έστειλαν πρώτοι την μπάλα στα δίχτυα στο 20′ με πλασέ του Βέρρα, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε με υπόδειξη του δεύτερου βοηθού ως οφσάιντ, κάτι που προκάλεσε κύμα διαμαρτυριών από τους φιλοξενούμενους.

Στο 35′ ήταν η μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους, αλλά το μακρινό σου του Αναστασίου τράνταξε το δοκάρι του Αλαγεωργίου.

Λίγο πριν συμπληρωθούν τα 45 λεπτά του πρώτη ημιχρόνου, ο Νίκολι ανατρέπει το Φελέκη και ο διαιτητής καταλογίζει την εσχάτη των ποινών, την οποία μετατρέπει σε γκολ ο Καρακάσης, βάζοντας το Χαλάνδρι μπροστά στο σκορ.

Στο 48′ ήταν η σειρά των γηπεδούχων να σκοράρουν, με τον Αντώνη Μπαλαφούτη να στέλνει την μπάλα σε κενή εστία, εκμεταλλευόμενος την ασθενή απόκρουση του Αλαγεωργίου σε φάουλ του Ρούσεφ. Στο 59′ συντελέστηκε η ολική ανατροπή, με τον Καλλέργη να σηκώνεται ψηλότερα απ’ όλους μετά από εκτέλεση κόρνερ, να πιάνει την κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι αναγκάστηκαν από το 69′ να παίζουν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τσίτσαρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Πλέον η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 27 βαθμούς.