Μεγάλο «διπλό» του ΑΟΚ Χαλανδρίου επί των Αγίων Αναργύρων

«Διπλό» πέτυχε ο ΑΟΚ Χαλάνδρι στο κλειστό του Καματερού απέναντι στους Αγίους Αναργύρους επί των οποίων επιβλήθηκε με σκορ 47-53 για τη 15η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων πήρε από την αρχή τον έλεγχο του παιχνιδιού και ήδη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου προηγείτο με 16 πόντους διαφορά (17-33). Ωστόσο, στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και με ένα επιμέρους 21-4 γύρισαν το παιχνίδι και πέρασαν αυτοί μπροστά με έναν πόντο. Τελικώς, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Χαλανδραίοι είχαν περισσότερα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να φθάσουν στην τελική νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική (6/2) το συγκρότημα των Γιαννάκη Γιαννακάκη, που ισοβαθμεί στην 9η θέση με Κουκάκι και Κρόνο Γέρακα, θα υποδεχθεί στο «Ν. Πέρκιζας» την Ηλιούπολη.

Διαιτητές: Καραβίτης, Μαλανδρής, Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα: 4-18, 17-33, 38-37, 47-53.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σουρμελής, Μακρυδάκης): Μωραΐτης 5 (1), Γκινούτσης, Χαραλάμπους 9 (2), Χασάπης, Γούνης 4, Παπαδόπουλος 22, Κουλούρης, Λαγός, Παππάς 4, Βουλγαράκης, Ζουλινάκης, Σιδέρης 3 (1).

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Γιαννάκης, Γιαννακάκης): Αθανασιάδης 8 (1), Βαλληνδράς 9 (1), Φρίμας, Κονδύλης 8 (1), Λουγιάκης 3, Δημητριάδης 5, Οικονομόπουλος 7 (1), Μορφονιός 10 (2), Αμπελάς 3 (1), Νικολόπουλος, Ζουμής, Ζένιου.