Δεν έφθασε η… ανεβασμένη διάθεση στο ΠΑΚ Χαλανδρίου

Με πολύ ανεβασμένη διάθεση κατέβηκε η ομάδα του ΠΑΚ Χαλανδρίου στο γήπεδο της Γκράβας την περασμένη Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2016.

Οι γηπεδούχοι έκαναν μια δυνατή αρχή, πιέζοντας απο τη γραμμή του σερβίς, κάτι που τους έδωσε τη δυνατότητα να ξεφύγουν στα μισά του σετ και να το κατακτήσουν.

Οι ισορροπίες άλλαξαν στη συνέχεια, όπου με καλές άμυνες σε κρίσιμα σημεία, αλλά και με βελτιωμένο σερβίς, το Χαλάνδρι έφερε το παιχνίδι σε ισοπαλία.

Το τρίτο σετ του αγώνα ήταν και το πιο καθοριστικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού. Το σκορ στο 23-24 υπέρ του ΠΑΚ, επίθεση έξω από την Γκράβα, που είχε όμως επαφή στο μπλοκ και απο τη μία η ομάδα μας πανηγύριζε για το 23-25 και το 2-1, απο την άλλη ο πίνακας του σκορ έγραψε 24-24. Χαρακτηριστικό είναι ότι το σετ τελείωσε με άσο για τη Γκράβα, ο οποίος προήλθε από φιλέ και μέσα.

Στο τελευταίο σετ του αγώνα η απόδοση της ομάδας του ΠΑΚ δεν ήταν καλή, με μεγάλη πτώση στην υποδοχή.

Η συνέχεια αναμένεται δύσκολη καθώς εργασίες στο γήπεδο του ΠΑΚ Χαλανδρίου, μέχρι τα μέσα του μήνα, του αφαιρούν το πλεονέκτημα έδρας κόντρα στον ΑΟΝ Βύρωνος.

Πηγή: pak-chalandrioy-volei-gynaikon.webnode.gr