Στο 2-2 Ποσειδών Α.Ο. Ν. Ψυχικού και ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας στα play off της Α’ ΕΣΚΑ

Την Τρίτη 16 Μαΐου 2017, στη Ν. Ιωνία θα «κλείσουν τις διαφορές» τους η τοπική ομάδα και ο Ποσειδών Α.Ο. Ν. Ψυχικού για το ποιος θα περάσει στα τελικά των play off ανόδου της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών.

Στο παιχνίδι στο Ψυχικό η Ν. Ιωνία πήρε τη νίκη, με σκορ 52-55, κάνοντας το 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με δύο πόντους διαφορά (12-14), διεύρυναν το προβάδισμά τους στους 8 πόντους στο ημίχρονο (17-25), ενώ στην τρίτη περίοδο ξέφυγαν ακόμη περισσότερο με 13 πόντους διαφορά (32-45). Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και με ένα επιμέρους 20-10 απείλησαν τους Ίωνες, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να κάνουν την ανατροπή.

Διαιτητές: Τσαρούχα, Μαγκλογιάννης, Σκαλτσής

Δεκάλεπτα: 12-14, 17-25, 32-45, 52-55.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ (Ζήβας): Ζαρμακούπης 12, Δουρουντούς, Τζελέπης 2, Στεργιάκης 14 (1), Χατζησταμάτης 7, Δελής 3 (1), Κανελλόπουλος, Ματζιώρης, Χαρικιόπουλος, Μαλτέζος, Βουρλίτης 14 (2).

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ (Διαμιανίδης, Μπάκας): Παγώνης 16 (2), Καραθανασόπουλος 2, Θάνος 3, Βεκρής 5 (1), Καλασούντας 4, Μαυρίδης 5 (1), Ιγγλέζος, Λίτσιος 5, Στράγκας, Μανωλάκος, Λαμπρόπουλος 2, Δεληγιάννης 13 (2).