Εντός έδρας ήττα του ΖΑΟΝ από τον Άγιο Θωμά με 52-46 στη Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 52-46 γνώρισε ο ΖΑΟΝ Κηφισιάς από τον πρωτοπόρο Άγιο Θωμά για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών.

Τα κορίτσια των Βορείων Προαστίων βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στη συνέχεια ανέκαμψαν και πήραν αυτά το προβάδισμα, μέχρι και το τέλος της τρίτης περιόδου (37-32). Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες «πάτησαν γκάζι» και με ένα επιμέρους 9-20 κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Το συγκρότημα των ΜπαρλάΤσιαντή βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 11 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική (6/12) θ’ αγωνιστεί στο κλειστό «Ζαχ. Αλεξάνδρου» με τον Ιωνικό.

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Βάγγαλης

Δεκάλεπτα: 8-12, 22-17, 37-32, 46-52.

ΖΑΟΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Μπαρλά, Χράπαλος): Ευαγγέλου, Πατσιώρα 10, Παναγιωτίδη, Χριστοδούλου, Σούλε, Ανδρεαδέλη 7 (1), Γκρέμου 2, Μπασιαδάκη Σ. 8, Σιμάτου 2, Μπασιαδάκη Ι. 3 (1), Σκρέμπου 9, Πέτση 5 (1).

ΑΓ. ΘΩΜΑΣ (Τσουμάνη, Τσιαντής): Βλάχου, Πανουλή 19 (1), Δαούση, Κρικέτου, Κογγίνη 8, Λιβέρη, Μακρυγιάννη 1, Οικονόμου 2, Σερέτη 6, Χιώτη 2, Μαυράκη 14, Γαλάνη.

Η βαθμολογία της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών (9η αγωνιστική)