Χάντμπολ Ανδρών: Με ξέσπασμα στο β’ ημίχρονο ο ΑΣΕΔ 25-13 τον Άρη Νικαίας

Με άμυνα από «ατσάλι» στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΕ Δούκα, όπως αναφέρεται στον λογαριασμό του στο facebook, έφτασε σε μια ακόμα άνετη νίκη στο πρωτάθλημα επί του ουραγού της βαθμολογίας Άρη Νικαίας με 25-13.

Η επικράτηση αυτή διατηρεί τους «μπλε» σε τροχιά τετράδας μια αγωνιστική πριν από την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου της Handball Premier.

Το συγκρότημα του Γιώργου Κρανάκη παρουσίασε δύο αγωνιστικά πρόσωπα, καθώς στο πρώτο ημίχρονο αν και προηγήθηκε με 6-1 στο 8ο λεπτό, βρέθηκε στο 24’ πίσω στο σκορ με 7-8.

Αραπακόπουλος, Μυλωνάς και Πάνου βρήκαν λύσεις στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου και έτσι ο ΑΣΕΔ πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 2 τέρματα (10-8). Το επιθετικό κρεσέντο των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στην επανάληψη. Η άμυνα έδωσε εύκολα γκολ στον Χρήστο Μυλωνά και τους συμπαίκτες του, οι οποίοι μετέτρεψαν σε περίπατο την αναμέτρηση φτάνοντας άνετα στη νίκη με 25-13.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 7-4, 7-5, 7-8, 10-8(ημίχρονο), 13-9, 14-9, 18-10, 20-10, 23-11, 25-13
ΑΣΕ Δούκα (Γιώργος Κρανάκης): Ζαλώνης, Μωραϊτης 2, Ζαμπούνης 3, Νιντερέγγερ, Μανουσέλης 3, Νταρσουλάντ 1, Αραπακόπουλος 3, Μυλωνάς 7, Αποστολίδης 1, Μπραουδάκης, Μπάρμπας, Ντούνης , Πάνου 2, Μπάγιος 3, Πολύζος.

Άρης Νικαίας (Τάκης Μελετάκος): Κουρής, Μπελεχρης , Αθανασίου, Ν. Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Γ. Γρηγοράκης, Μελετάκος 3, Τούτσης 3, Χρηματόπουλος, Γκουλέ 1, Ταβλαρίδης, Φίλης, Χαρμπής 1, Χαραλάμπους 1, Γραμματικόπουλος 4, Φωτίου.