Pre League Γυναικών: «Έσβησε» το όνειρο ανόδου για τις Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας – Ηττήθηκε από τον Μίλωνα με 1-3 σετ
Βόλεϊ

Δεν τα κατάφεραν οι Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας στον τελευταίο αγώνα των «πλέι οφ» της Pre League Γυναικών που θα έκρινε την ομάδα που θα ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, χάνοντας από τον Μίλωνα με 1-3 σετ (22-25, 18-25, 25-22, 20-25).

Στα δύο πρώτα σετ οι γυναίκες των Βορείων Προαστίων μπήκαν με άσχημη ψυχολογία, με αποτέλεσμα να δώσουν τη δυνατότητα στη φιλοξενούμενη ομάδα να πάρει μεγάλο προβάδισμα και, παρ’ όλο που κατάφεραν να ανακάμψουν, δεν κατόρθωσαν να πάρουν κάτι θετικό. Στο τρίτο σετ οι Αμαζόνες έδειξαν βελτιωμένη εικόνα, κατάφεραν να φθάσουν στη νίκη, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό, αφού στη μάχη του τελευταίου σετ ο Μίλωνας έδειξε σαφώς ότι υπερτερούσε σε λύσεις και ψυχολογία.