“Έκλεψε” το διπλό από τον Πανερυθραϊκό το Ψυχικό

Οι παίκτες του Πανερυθραϊκού κρατούσαν τις… τύχες στα χέρια τους μέχρι και το 30ό λεπτό, οπότε προηγούνταν με 61-58 του Ψυχικού, στην εντός έδρας αναμέτρηση στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών.

Ωστόσο, το τέταρτο δεκάλεπτο αποδείχθηκε καταστροφικό για την ομάδα της Ν. Ερυθραίας, αφού οι φιλοξενούμενοι εξαπέλυσαν την αντεπίθεσή τους, ισοφάρισαν σε 78-78 και με τρίποντο του Δημάκου 7 δευτερόλεπτα πριν το τελευταίο σφύριγμα “έκλεψαν” το διπλό μέσα στο «Στ. Καλαϊτζής».

Ο Πανερυθραϊκός βρίσκεται πλέον στην 8η θέση με 30 βαθμούς, ισοβαθμώντας με το Ψυχικό, το οποίο όμως έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Δεκάλεπτα: 20-19, 48-38, 61-58, 79-83

Διαιτητές: Καλδίρης-Θεονάς-Κάρδαρης

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλιος 2, Μπάρδας 13 (3), Καλλιανιώτης 9 (3), Πρίτσος 16 (2), Γεωργoπαπαδάκος 4, Προδρόμου 7, Γιαρτουγόλου 6 (1), Γεωργακόπουλος 4, Σολωμός 15, Αντωνίου 3 (1), Σοφρωνας

ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντάλας): Νίκου 4, Ν.Αχής, Μοσχοβίτης 6, Παπανικολάου 1, Δημάκος 12 (1), Π.Αχης 10 (1), Αγγελακόπουλος 8, Στέβοβιτς 18 (1), Μελισσαράτος 7, Τσιώκος 17