«Έσπασαν καρδιές» στον Χολαργό, αλλά η νίκη ήρθε με 100άρα

«Έσπασαν καρδιές» στον Χολαργό στην αναμέτρηση μεταξύ της τοπικής ομάδας και των Μαχητών Δόξας Πεύκων για τη 18η αγωνιστική της Α2 μπάσκετ Ανδρών. Τελικώς, οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν στην παράταση τη νίκη με σκορ 101-96.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν στην τελευταία περίοδο με 9 πόντους «στο κεφάλι», αλλά κατάφεραν ν’ αντεπιτεθούν πηγαίνοντας το σκορ στο 86-86 και το ματς στην παράταση. Εκεί το συγκρότημα των Βορείων επιβλήθηκε επιθετικά, καταφέροντας να πάρει μια μεγάλη νίκη, που τη φέρνει στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 27 βαθμούς, μαζί με Εθνική και Ψυχικό.

Την επόμενη αγωνιστική (25/2) το συγκρότημα του Κουφού θ’ αντιμετωπίσει εκτός τον Αίολο.

Δεκάλεπτα: 25-17, 45-44, 60-65, 86-86, 101-96 (παρ.)
Διαιτητές: Βαρδάλος, Δαρλαμήτσος, Λιότσος

Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 2, Μιλόσεβιτς 15, Τζακόπουλος 15 (3), Μποχωρίδης 8 (2), Πόπαντιτς 14 (1), Καλλινικίδης 10, Μοτσενίγος 5 (1), Κουτρούλιας 23, Γκιζόγιαννης 4, Κιαπέκος, Τσιάκος 3 (1), Αποστολίδης 2.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 9 (1), Βελισσαρίου 4, Γερομιχαλός 8, Βαρδής, Καλαμπάκας 18, Ναούμης 17 (2), Στόλης 6, Δίπλαρος 14 (4), Τάταρης 6, Τζαουάρα 14.