Με 3-2 νίκησε την Κορωνίδα ο Ατρόμητος Χαλανδρίου

Πήρε το «τρίποντο» που ήθελε ο Ατρόμητος Χαλανδρίου απέναντι στην ουραγό Κορωνίδα στο πλαίσιο της εντός έδρας αναμέτρησης για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων άνοιξε το σκορ στο 26 με τον Β. Μακρή, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 35′ με τον Αλ. Θεοφιλόπουλο. Ωστόσο, δύο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Ν. Ρηγόπουλος έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τους Χαλανδραίους.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55′ ο Κ. Δρόσης έκανε το 3-1 για τους γηπεδούχους, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2 στο 86′ με τον Ι. Κουλούρη. Είχε προηγηθεί στο 80′ η αποβολή του σκόρερ των γηπεδούχων Κ. Δρόση με δεύτερη κίτρινη κάρτα και του Ι. Στίμου με απευθείας κόκκινη.