Super League: Η Κηφισιά απέσπασε πολύτιμη ισοπαλία απέναντι στην ΑΕΚ στη 10η αγωνιστική
Φωτογραφία: CosmoteTV/video

Σπουδαία ισοπαλία πήρε η Κηφισιά απέναντι στην ΑΕΚ, στο γήπεδο της Καισαριανής, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League, ισοφαρίζοντας στο 85′ το αυτογκόλ που δέχθηκε στο 58ο λεπτό.

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων από τα πρώτα λεπτά και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, από τις οποίες ωστόσο αξιοποίησαν μόνο μία, αυτή κατα την οποία ο Πισάρο βρήκε τον Σιντιμπέ, ο οποίος κέρδισε τις κόντρες, σούταρε, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Σναϊντερλάν και κατέληξε στα δίχτυα του τερματοφύλακα της Κηφισιάς.

Παρά το γκολ, οι Κηφισιώτες έδειξαν να έχουν ψυχικά αποθέματα, κυνήγησαν την ισοφάριση και στο 85′, εκμεταλλευόμενοι την αδράνεια στην άμυνα της ΑΕΚ, μετά από εκτέλεση κόρνερ, κατάφεραν με τον Βαφέα να κάνουν το 1-1.

Πλέον το συγκρότημα των Βορείων Προαστίων έφθασε τους 8 βαθμούς.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Γκόμπελιτς (90′ Πέιος), Λόικ, Βαφέας, Σναϊντερλάν, Ιπαλίμπο, Πρίτσας (73′ Τετέι), Αντερέγκεν (90′ Αντούνες), Παρράς (83′ Λούμορ), Οζέγκοβιτς (73′ Μπιφουμά).

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Κάλενς (83′ Πήλιος), Μήτογλου, Μοχαμάντι, Γιόνσον (62′ Πινέδα), Γαλανόπουλος, Πισάρο (62′ Άμραμπατ), Ελίασον, Πόνσε (62′ Γκαρσία), Τσούμπερ (82′ Μάνταλος)