Μεγάλη νίκη των Εφήβων του ΚΑΟΛ επί της Ολυμπιάδας Παπάγου

Πολύ μεγάλη νίκη των Εφήβων του ΚΑΟ Λυκόβρυσης απέναντι στη μέχρι χθες αήττητη ομάδα του ομίλου, την Ολυμπιάδα Παπάγου, με σκορ 51-48.

Όπως μας ενημερώνει ο σύλλογος των Βορείων Προαστίων, οι «Λύκοι» του κόουτς Δημητρακέλλου μπήκαν από το πρώτο λεπτό του αγώνα έτοιμοι να δώσουν απαντήσεις και να αποδείξουν ότι η εμφάνιση στο ματς του πρώτου γύρου στο γήπεδο του Παπάγου δεν ήταν τυχαία ( το ματς είχε χαθεί στην παράταση).

Στα τρία πρώτα δεκάλεπτα οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο αγώνα και παρά την πολύ δυνατή προσπάθεια της ομάδας του Παπάγου να επανέλθει στο τέταρτο δεκάλεπτο, κατάφεραν να δείξουν το μέταλλο τους και να πάρουν τη νίκη, αποδεικνύοντας ότι όταν παίζουν βάσει των δυνατοτήτων τους μπορούν να κερδίσουν κάθε αντίπαλο.

Τα δεκάλεπτα:

Α: 17-15 Β: 14-8 Γ: 12-8 Δ: 8-17

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας με την ΑΕΚ Μαρκοπούλου/Πόρτο Ράφτη την επόμενη Κυριακή.

ΚΑΟΛ (Δημητρακέλλος, Σπέης): Καμπόσος, Νάξης 2, Κοτρωνούλας, Στάθης 8, Κατσιάφας 3(1), Λεβής 17(3), Τσαγκούλης, Μπάιλας 18(1), Αθανασόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Κόκκας 2, Χασσάν.

ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ – ΑΠΟΝΤΕΣ: Μοσχόβης, Δελατόλας, Κωνσταντάτος.